Święto Niepodległości

        W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie, dlatego w tym roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie uczcili Święto Niepodległości konkursem piosenki patriotycznej, zorganizowanym przez panią Jolantę Majdę.  Uroczystość wypadła wręcz… śpiewająco! 

         Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali wylosowane wcześniej utwory. Wykonanie piosenek poprzedzone było krótkim zarysem historii powstania poszczególnych pieśni. 

       W przedświąteczny piątek okazało się, który zespół dysponuje najlepszymi śpiewakami i najsolidniej przykładał się na próbach. I tak zwyciężyła … grupa przedszkolna. Przedszkolaki zaimponowały ponadto wspaniałymi strojami, jakże stosownymi do tej szczególnej okazji. Ponieważ wszystkie klasy były dobrze przygotowane do występu, komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia i na podium oprócz przedszkolaków i klasy III, znalazły się aż trzy zespoły ( klasa IV,V i VII).

        Taka nowa koncepcja uczczenia listopadowego święta, a także słodkie nagrody dla zwycięzców, bardzo wszystkim przypadły do gustu i z pewnością zostanaąna długo w pamięci wszystkich uczestników.

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .