Jasełka 2015 i spotkanie dla rodziców

Od wielu już lat ostatnie tygodnie przed Bożym Narodzeniem to w naszej szkole czas wytężonej pracy nad wystawieniem tradycyjnych „Jasełek”. Pod okiem pedagogów uczniowie gorliwie pracują nad przygotowaniem spektaklu, który następnie zaprezentują najpierw uczniom i zaproszonym gościom na szkolnym spotkaniu opłatkowym, a później – wszystkim chętnym, których zapraszamy do naszego domu kultury.
Program powstawał pod okiem pań nauczycielek: M. Parkitnej i A. Wąs. Kolędy w językach angielskim i niemieckim ćwiczono pod nadzorem S. Jarzmik oraz T. Heidenreich. Przy tworzeniu dekoracji pomagał M. Chmura i R. Ochman.
Prapremiera miała miejsce we wtorek 22 grudnia w szkole, gdzie wśród zaproszonych gości licznie zjawili się rodzice naszych dzieci. Natomiast cztery tygodnie później, we wtorek 19 stycznia miała miejsce uroczysta premiera w potępskim Domu Kultury. I tym razem goście dopisali – przestronna sala pękała wprost w szwach. Tak licznych zebranych serdecznie i z widoczną satysfakcją powitała pani Dyrektor szkoły, Gerda Ochman. Obecni byli bowiem nie tylko rodzice uczniów i władze gminy z wójtem Janem Murowskim, ale i mieszkańcy – w każdym dosłownie wieku: od najmłodszych przedszkolaków po szacowne babcie i dziadków. Wszyscy z zafascynowaniem śledzili znaną przecież, ale tak urokliwie przedstawioną przez dzieci historie o „Narodzeniu Pańskim”. Zasłużonym oklaskom nie było końca, a kiedy ucichły, kto żyw podchodził do przygotowanych stołów, na których znaleźć można było gorące napoje i słodki poczęstunek.
Późnym wieczorem żegnaliśmy miłych gości z nadzieją, że to spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .