Informacja o profilaktyce zdrowotnej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Potępie

W związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa oraz sezonem grypowym, w ramach profilaktyki prozdrowotnej, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Potępie zostały podjęte następujące działania rekomendowane przez MEN.

Prowadzone się rozmowy z uczniami i wychowankami przedszkola na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym: częstego, prawidłowego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz dobrych nawyków ochrony zdrowia innych podczas kaszlu i kichania.

W każdej sali, w łazienkach oraz na korytarzach zostały wywieszone w widocznych dla dzieci miejscach instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej.

Sprawdzane są na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Apelujemy, prosimy Rodziców, by nie wysyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

Informujemy że jeżeli uczniowie czy rodzice nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

Jeżeli Wasze dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Informujemy Rodziców dziecka do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły przysługuje Państwu zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

PSSE Bytom ul. Moniuszki 25 (parter, pokój nr. 3) – tel. 32 397 67

Iinfolinia Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .