Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca naszym uczniom nie w głowie były wagary, ponieważ tego dnia musieli się nieźle nagłowić, w czym tu przynieść przybory i książki do szkoły. Pierwszego dnia wiosny obchodziliśmy “Dzień bez plecaka”. Kreatywności uczniów nie było końca i tym sposobem niektórzy wpadli na pomysł, żeby przynieś książki np. w taczce, obudowie komputera, skrzynce na narzędzia, stole do piłkarzyków lub wózku dla lalek.

Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli na podwórko, aby wziąć udział w grze terenowej “Oznaki wiosny”. Zadaniem dzieci było odnalezienie wszystkich karteczek przedstawiających zwiastuny wiosny i ułożenie hasła z liter, które na tych karteczkach były zapisane. W nagrodę za rozszyfrowanie wiosennego hasła “Skowronka pieśń, to o wiośnie wieść”, klasy otrzymały nasiona rzeżuchy, szczypiorku i bazylii do samodzielnego wysiewu.

Razem z wiosną, rozpoczęliśmy też cykl lekcji dotyczący zdrowego odżywiania. Klasy piąta i druga robiła soki warzywno-owocowe, a pozostali uczniowie wiosenne kanapki (ćwicząc przy tym niemieckie słownictwo związane z jedzeniem w przypadku klasy szóstej).

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .