Odżywiam się zdrowo przez cztery pory roku – klasa III

„Odżywiam się zdrowo przez cztery pory roku”

W dniach 21.10- 23.10.2019r. klasa III realizowała pierwszą część projektu „Odżywiam się zdrowo przez cztery pory roku- jesień”. Uczniowie na zajęciach zostali zapoznani z zasadami zdrowego żywienia, przemyślanymi zakupami, czytaniem etykiet na opakowaniach produktów spożywczych oraz jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu dla naszego organizmu.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Ustaliliśmy w klasie listę zakupów, z uwzględnieniem poznanych zasad i ruszyliśmy na zakupy do „Biedronki” w Tworogu. W sklepie, podczas wyboru produktów, zwracaliśmy uwagę na etykiety umieszczone na produktach i wybieraliśmy te, które mają w sobie tylko naturalne składniki, ale zwracaliśmy również uwagę na cenę. Uczniowie zrozumieli, że nie wszystkie reklamowane produkty są zdrowe, chociaż takie „udają”. W drodze powrotnej do szkoły postanowiliśmy zrobić sobie spacer, dlatego nie wsiedliśmy do autobusu, tylko pieszo wracaliśmy do szkoły. Spacer był przyjemny i pożyteczny. Pozwolił nam uratować potrąconą sarenkę, podziwialiśmy pasące się konie. Dzieci wiele opowiadały o ich ulubionych formach spędzania wolnego czasu. Po powrocie z zakupów produkty umieściliśmy w lodówce. Następnego dnia wspólnie przygotowaliśmy drugie śniadanie, pamiętając o przepisach BHP. Po posprzątaniu cała klasa usiadła do wspólnego posiłku, oceniając smak i wartości odżywcze.

W kolejnym dniu rozmawialiśmy, o tym jak ważne w naszej codziennej diecie są owoce i warzywa. Podkreśliliśmy fakt, że najzdrowsze są owoce i warzywa sezonowe, które mają najmniej w sobie „chemii”. Ponieważ sałatki owocowo- warzywne robiliśmy w klasach poprzednich, tym razem postanowiliśmy zrobić zdrowe soki. Każdy z nas przyniósł z domu jabłka, buraki i pomarańcze. Nasza pani przyniosła z domu wyciskarkę wolnoobrotową, ponieważ z niej sok jest najzdrowszy. Z przyniesionych produktów zrobiliśmy dwa soki: burak z jabłkiem oraz jabłko z pomarańczą. Soki były bardzo dobre, wszyscy wypiliśmy je z ochotą.

Z niecierpliwością czekamy na dalszą część projektu.

Uczniowie klasy III z wychowawczynią

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .