Konrad Kaczmarczyk – Laureatem Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu z Matematyki

Konkursy przedmiotowe mają bardzo dużą rangę,  pokazują bowiem, jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi. Warto wyjaśnić, że konkurs składa się z trzech etapów, przy czym każdy z nich wymaga umiejętności łączenia wiedzy z różnych działów matematyki i określonej strategii rozwiązania problemu. Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, zwolniony jest z egzaminu z tego przedmiotu, a zatem z matematyki.

W etapie szkolnym, który odbył się 6  listopada 2018r.udział wzięło udział 9 uczniów  z klasy siódmej i ósmej. Konrad Kaczmarczyk zdobył  wymagane 85% możliwych punktów, niewiele zabrakło Julii Makowskiej i Szymonowi Czerwonce, by zakwalifikować się do następnego etapu.

W Gliwicach, 15 stycznia 2019r. na etapie rejonowym,  Konrad również poradził sobie z wszystkimi zadaniami i uzyskał wymaganą ilość punktów.

Etap wojewódzki to etap na którym wymagane jest 90% punktów możliwych do zdobycia. W Katowicach, 27 lutego po wyjściu z sali dobrą wiadomością było to, że wszystkie zadania zostały przez niego rozwiązane. Po każdym etapie z niecierpliwością oczekiwaliśmy ogłoszenia wyników. Przez cały ten czas Konrad systematycznie przygotowywał się w szkole i w domu. Na kółku matematycznym rozwiązywał zestawy konkursowe z poprzednich lat z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjum, zadania ze zbioru zadań pod kierunkiem pani Beaty Klempert. Pomagali mu i wspierali rodzice. Jego ciężka praca została nagrodzona. Nikt nie zaszedł jeszcze tak wysoko. Gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .