Szlachetna paczka

         W grudniu 2013 roku uczniowie i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka ‘’. Polega ona na przygotowaniu prezentów dla wybranej wcześniej przez siebie rodziny. Tym razem  Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę dla siedmioosobowej rodziny z  Lublińca.  W szkole i w przedszkolu wszyscy chętnie zaangażowali się do pomocy  i wspólnymi siłami udało się przygotować 31 paczek. Oprócz pieniędzy wiele osób przyniosło ubrania, żywność i zabawki. Za zebrane pieniądze zostały zakupione kołdry, poduszki, środki czystości, na specjalne życzenie małej  Jessici, z rodziny dla której robiliśmy paczkę, kredki, farbki  i  kolorowy papier.
       Wszystkie prezenty zostały spakowane, opisane i 7 grudnia w sobotę o godz.9.00 przekazane do punktu wskazanego przez organizatorów w Lublińcu. skąd dotarły  do adresata pod okiem  wolontariuszki Ani Klyty.
       Dzięki udziałowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie w „Szlachetnej Paczce” wybrana rodzina otrzymała niezapomniany prezent świąteczny, a  dzieciom jest łatwiej dostrzegać potrzeby otaczających ich  ludzi.
       Cieszy fakt, że społeczność szkolno-przedszkolna, potrafiła się zorganizować i pomóc w tak szlachetnym celu. Osoby zaangażowane w organizację  XIII edycji „ Szlachetnej Paczki” to uczennice Samorządu Uczniowskiego: Anna Jaruszowic, Aleksandra Wocław, Natalia Klak, Hanna Walica, Emilia Siarnowska wraz z opiekunem panią Klempert oraz pana Wocława
Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Dostarczenie Paczki przygotowanej przez Was było niesamowitym przeżyciem! Jak tylko uporaliśmy się z wniesieniem tych wszystkich kartonów na drugie piętro, dzieciaki – namówione przeze mnie – ruszyły do odpakowywania. To był przepiękny widok. Denis podskakiwał wesoło  z płynem do naczyń 🙂 A Jessica od razu zajęła się swoją nową apaszką  z motywem Hello Kitty. Później znaleźliśmy resztę zabawek – Denis wykrzykiwał kolejno “Batman!”, “Spiderman!”, a Jessicę bez reszty pochłonął w tym czasie zabawkowy laptop. Alanek od razu przypodobał sobie edukacyjną ciuchcię i nic poza nią go nie obchodziło 🙂 Po rozpakowaniu wszystkiego, w czasie kiedy żegnałam się z Panią Wioletą  i Panem Grzegorzem, dzieci przybiegły do mnie, podziękowały za prezenty i mocno się do mnie przytuliły, więc musiałam stamtąd szybko uciekać, żeby się całkowicie nie rozkleić:)
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Ja przyłączam się do podziękowań rodziny – dzięki Wam przeżyłam coś naprawdę wzruszającego! Do teraz kręci mi się łza w oku, gdy przywołuję wspomnienia z dostarczenia tej paczki i tę niesamowitą radość dzieciaków! Dziękuję, że znaleźliście czas, aby porozmawiać ze mną w magazynie. Dziękuję za trud włożony w przygotowanie paczki – 31 kartonów – ta ilość mówi sama za siebie! Za Waszą hojność i wielkie serducha – ogromne dzięki! Wszystkim razem i każdemu z osobna! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! Wolontariuszka Ania Klyta
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Wioleta i Pan Grzegorz prosili, aby serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej paczki. Przyznali, że tylko dzięki niej będą mieli w tym roku naprawdę radosne święta. Prosili też o przekazanie w ich imieniu najlepszych życzeń świąteczno-noworocznych.