Niezwykli goście!

Więcej zdjęć – kliknij…

W czwartek 16 marca zawitali do nas hodowcy ptaków z Myszkowa wraz ze swymi niezwykłymi podopiecznymi… nie były to bowiem typowe ptaki hodowane w klatkach, ale najprawdziwsi podniebni łowcy – drapieżne ptaki, z którymi bardzo rzadko mamy do czynienia.

Tym razem mieliśmy sposobność stanąć (dosłownie!) oko w oko z bezwzględnymi łowcami, który znamy co najwyżej z programów telewizyjnych. Mogliśmy podziwiać je z bliska, a nawet głaskać! Obserwowaliśmy je w krótkim – na jaki pozwala nasza salka – locie.

Ptaki, jakie nam przedstawiono pochodziły z trzech rodzin: sów, sokołów i jastrzębi. Były wśród nich te najmniejsze – jak sokół pustułka czy sowa płomykówka, jak i te wielgachne: puchacz europejski i jastrząb Harrisa. Poza tym oglądaliśmy raroga górskiego, puszczyka brunatnego, sowę pójdźkę, puszczyka zwyczajnego oraz pustułkę amerykańską.

Pierwszy raz gościliśmy w murach naszej szkoły tak niezwykłych gości. Zrobili na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieję, że dane nam będzie spotkać się z nimi ponownie.

Ten wpis został opublikowany w Aktualności dnia , przez .